fbpx

Kiedy pada pytanie „skąd dowiedziałeś się o tym stanowisku?”, rekruter chce wiedzieć, czy poświęciłeś czas na zapoznanie się z firmą i czy jesteś odpowiednim kandydatem by chcieć z nią porozmawiać. Wmów o produktach, misji firmy i utalentowanych pracownikach lub o czymkolwiek innym, co wydaje się mieć zastosowanie w tej konkretnej firmie. Nie pozwól, aby wyglądało na to, że ta firma to dla ciebie tylko jedna firmą spośród wielu do których aplikujesz.

To jeden z najprostszych scenariuszy pytań i odpowiedzi w każdej rozmowie kwalifikacyjnej, ale to nie znaczy, że nie może zrujnować Twoich szans na rozmowie o pracę.

Mów jasno, bezpośrednio i  otwarcie. Wyjaśnij, dlaczego ta praca Cię interesuje, komplementuj: jesteście jedną z najlepszych firm programistycznych w Polsce. Nie mów, że nie pamiętasz lub nie wiesz ponieważ brzmi to niepewnie

Przykłady odpowiedzi:

    „Znalazłem stanowisko, szukając pracy online”

    „wasza firma została mi polecona przez kogoś, z kim pracowałem w poprzednim miejscu pracy i słyszałem dobre opinie o tej organizacji”

    „Widziałem ofertę pracy opublikowaną na LinkedIn, a stanowisko wydawało się interesujące, więc chciałem dowiedzieć się więcej”

Jak widać na powyższych przykładach, nie ma jednego „właściwego” sposobu odpowiedzi, gdy ankieter zadaje to pytanie. Ale bądź przygotowany na udzielenie jasnej, bezpośredniej odpowiedzi, ponieważ jest to coś, o czym chcą wiedzieć pracodawcy i jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

google-site-verification: googlea7a6275828d10d1e.html