fbpx

Czego chce się dowiedzieć pracodawca?

Możesz być pewien, że nie chodzi tu o opowiedzenie historii naszego życia od edukacji przedszkolnej przez bal maturalny aż do narodzin drugiego dziecka. Osoba rekrutujące oczekuje informacji, które pomogą jej podjąć decyzję o przyjęciu cię do pracy.

Jak odpowiadać

To pytanie to dobry moment, żeby przedstawić siebie jako idealnego kandydata na dane stanowisko. Masz możliwość, żeby powiedzieć dokładnie to co chcesz i możesz przedstawić te fakty, którymi chcesz się pochwalić.

Możesz zacząć od tego dlaczego starasz się o tą pracę i dlaczego uważasz, że twoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe będą w tym przydatne. Opisz projekt w którym brałeś udział (a który pasuje do stanowiska o które się starasz), opisz kompetencję, która bardzo ci się przydała.  Mów konkretnie i staraj się nie stworzyć długiego monologu, w razie czego zawsze możesz zapytać: czy chcą państwo usłyszeć coś więcej na ten temat?

Czego nie mówić?

Jakich tematów sie wystrzegać, czego rekruter na pewno nie chce od nas usłyszeć, jakie tematy poruszać bardzo ostrożnie, o tym mówimy w naszym kursie rozmowa o pracę

 

 

 

google-site-verification: googlea7a6275828d10d1e.html