fbpx

Zdalna rekrutacja online jak to wygląda od środka

Proces rekrutacji zdalnej tak samo jak stacjonarnej składa się z kilku etapów, do każdego z nich musisz się odpowiednio przygotować.

Ogłoszenie

Firma weryfikuje potrzeby co do zatrudnienia, opisuje stanowisko na jakie poszukuje kandydata, opisuje kompetencje i umiejętności jakie powinien posiadać kandydat i przygotowuje ogłoszenie.

Kontakt z wybranymi kandydatami

Rekruter kontaktuje się z osobami, których CV zostało wyłonione w selekcji. Jest to zazwyczaj kilka lub kilkanaście osób. Rekruter dzwoni i ustala termin rozmowy kwalifikacyjnej, może też zadać dodatkowe pytania np. odnośnie dyspozycyjności czy wysokości wynagrodzenia.

Rozmowa kwalifikacyjna online

Na rozmowę kwalifikacyjną są zapraszani tylko ci kandydaci, którzy spełniają wymagania pracodawcy czyli są brani pod uwagę jako przyszli pracownicy. Rozmowa może się odbyć przez telefon lub za pośrednictwem  komunikatora video.

Video rozmowa z przyszłym przełożonym

Jeśli przejdziesz pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną kolejnym etapem jest rozmowa z przyszłym szefem. Ta rozmowa nie ma sztywnej struktury, osoba rekrutująca zadaje takie pytania jakie uważa za potrzebne.

Selekcja CV

Wstępny wybór CV odbywa się dzięki programom do automatycznej selekcji dokumentów lub przez analizowanie dokumentów przez rekrutera i odrzucenie wszystkich, które nie spełniają kryteriów.

Wywiad telefoniczny

Jest to wstępna rozmowa kwalifikacyjna, w rozmowie telefonicznej rekruter weryfikuje informacje zawarte w CV i dopytuje o inne istotne kwestie np. oczekiwane wynagrodzenie. Często sprawdza się w ten sposób znajomość języka i potwierdza kwalifikacje kandydata.

Testy online praktyczne i psychologiczne

Najczęściej spotkasz się z testami znajomości języka i będą one w formie rozmowy w danym języku przez telefon lub komunkikator. Testy psychologiczne czy kompetencyjne są zazwyczaj do uzupełnienie online. Możesz dostać także zadanie do przygotowania np. w wymaganym programie.

Dostajesz pracę

Doprecyzowujesz warunki z przyszłym pracodawcą, podpisujesz umowę i rozpoczynasz pracę.

Kurs 100 pytań na Rozmowę o Pracę

Przygotowaliśmy 100 pytań na rozmowę kwalifikacyjną. Wyjaśniamy czego oczekuje rekruter, co ma na myśli zadając dane pytanie. Kurs zawiera podpowiedzi jak odpowiadać na pytania oraz czego lepiej nie mówić.

Pełny kurs Rozmowa o Pracę

Otrzymasz ponad 100 omówionych pytań na rozmowę kwalifikacyjną. Materiały i filmy video z którymi przejdziesz cały proces przygotowania do rozmowy.

Idziesz na rozmowę o pracę?

Zwiększaj swoją szansę na karierę!!

google-site-verification: googlea7a6275828d10d1e.html