fbpx

Rekrutacja jak to wygląda od środka

Proces rekrutacji składa się z kilku etapów, do każdego z nich musisz się odpowiednio przygotować.

Ogłoszenie

Firma weryfikuje potrzeby co do zatrudnienia, opisuje stanowisko na jakie poszukuje kandydata, opisuje kompetencje i umiejętności jakie powinien posiadać kandydat i przygotowuje ogłoszenie.

Kontakt z wybranymi kandydatami

Rekruter kontaktuje się z osobami, których CV zostało wyłonione w selekcji. Jest to zazwyczaj kilka lub kilkanaście osób. Rekruter dzwoni i ustala termin rozmowy kwalifikacyjnej, może też zadać dodatkowe pytania np. odnośnie dyspozycyjności czy wysokości wynagrodzenia.

Rozmowa kwalifikacyjna

Na rozmowę kwalifikacyjną są zapraszani tylko ci kandydaci, którzy spełniają wymagania pracodawcy czyli są brani pod uwagę jako przyszli pracownicy. Jeśli jesteś zaproszony na rozmowę dobrze się przygotuj i zrób jak najlepsze wrażenie, bo już jesteś w gronie wybranych.

Rozmowa z przyszłym przełożonym

Jeśli przejdziesz pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną kolejnym etapem jest rozmowa z przyszłym szefem. Ta rozmowa nie ma sztywnej struktury, osoba rekrutująca zadaje takie pytania jakie uważa za potrzebne.

Selekcja CV

Wstępny wybór CV odbywa się dzięki programom do automatycznej selekcji dokumentów lub przez analizowanie dokumentów przez rekrutera i odrzucenie wszystkich, które nie spełniają kryteriów.

Wywiad telefoniczny

W rozmowie telefonicznej rekruter weryfikuje informacje zawarte w CV i dopytuje o inne istotne kwestie np. oczekiwane wynagrodzenie. Często sprawdza się w ten sposób znajomość języka i potwierdza kwalifikacje kandydata.

Testy praktyczne i psychologiczne

Najczęściej spotkasz się z testami znajomości języka oraz sprawdzeniem znajomości programów komputerowych. Assessment center to sprawdzenie działania w symulowanej sytuacji, case study to rozwiązanie realnego problemu. Możesz też zostać poddany testom psychologicznym.

Dostajesz pracę

Doprecyzowujesz warunki z przyszłym pracodawcą, podpisujesz umowę i rozpoczynasz pracę.

Kurs 100 pytań na Rozmowę o Pracę

Przygotowaliśmy ponad 100 pytań na rozmowę kwalifikacyjną. Wyjaśniamy czego oczekuje rekruter, co ma na myśli zadając dane pytanie. Zawarliśmy przykładowe odpowiedzi oraz podpowiedzi jak nie odpowiadać.

Pełny kurs Rozmowa o Pracę

Otrzymasz ponad 100 omówionych pytań na rozmowę kwalifikacyjną. Materiały i filmy video z którymi przejdziesz cały proces przygotowania do rozmowy.

Idziesz na rozmowę o pracę?

Zwiększaj swoją szansę na karierę!!

google-site-verification: googlea7a6275828d10d1e.html