fbpx

Rozmowa kwalifikacyjna krok po kroku

Nie masz pojęcia o co cię będą pytać?  Nie wiesz co to samll talk? Co masz powiedzieć o sobie  –  a na pewno zapytają. Dowiedz się, przygotuj się i zdobądź wymarzoną pracę.

Przeanalizuj ofertę pracy

Przeczytaj uważnie ofertę i zastanów się nad swoimi umiejętnościami i kwalifikacjami. Jeśli posiadasz te które są konieczne do pracy aplikuj, resztę dopasujesz do potrzeb pracodawcy.

Przygotuj się do rozmowy o pracę

Pamiętaj nie ma idealnych kandydatów, pracę dostają ci, którzy są najlepiej przygotowani. Poświęć swój czas i energię aby się przygotować, nie wiesz jak to zrobić – skorzystaj z kursu, który przeprowadzi cie przez przygotowania krok po kroku.

 

Powiedz mi coś o sobie

Osoba rekrutująca zadając to pytanie oczekuje, że w odpowiedzi dowie się jakim jesteś człowiekiem i jakim będziesz pracownikiem. Dlatego masz możliwość zareklamowania siebie jako najlepszego pracownika na dane stanowisko.

Pytania o osobowość

Jakim jesteś człowiekiem, czy będziesz pasował do zespołu, czy będziesz pasował do całej organizacji, jakie masz wartości, jakie masz cechy osobowości. pracodawca będzie o to pytał niekoniecznie wprost, musisz być na to przygotowany.

Pytania do pracodawcy

Dowiedz się jak najwięcej o firmie do której aplikujesz i na tej podstawie przygotuj sobie listę pytań, które będziesz chciał zadać pracodawcy. Pamiętaj, że są pytania, których nie należy zadawać na początkowym etapie rozmowy kwalifikacyjnej.

Przygotuj skuteczne CV

Opisz swoje kompetencje, pochwal się osiągnięciami i zareklamuj swoją osobowość. Podawaj tylko te fakty, które odpowiadają na potrzeby pracodawcy. Zastanów się jakie potrzeby ma pracodawca i przedstaw siebie jako idealne rozwiązanie tych potrzeb.

Small talk na początek

Dobre pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Jak się zaprezentujesz, tak będziesz postrzegany. Zadbaj o dobry wygląd i właściwą postawę. Niech cię nie zmyli rozluźniający small talk, nawet w rozmowie o pogodzie trzeba wiedzieć co i jak mówić.

Pytania o konieczne kwalifikacje

Kwalifikacje zawodowe są najczęściej udokumentowane certyfikatami czy dyplomami. Możesz spodziewać się pytań dotyczących zaawansowania Twoich umiejętności a także ich praktycznego sprawdzenia.

Testy i zadania rekrutacyjne

Możesz się spodziewać testów wiedzy praktycznej, i zadań bazujących na realnej sytuacji. Możesz się spotkać z tzw. stress interview-czyli takim sposobem prowadzenia rozmowy, który wywołuje sytuację napięcia i zdenerwowania, żeby sprawdzić jak kandydat zachowuje się w sytuacjach stresowych.

Kontakty po rozmowie kwalifikacyjnej

Kontakt ze strony rekrutera powinien nastąpić jeśli dostałeś tą pracę ale też jeśli jej nie dostałeś.  Profesjonalni rekruterzy przygotowują dla kandydata informację dlaczego nie został wybrany na dane stanowisko.

Kurs 100 pytań na Rozmowę o Pracę

Przygotowaliśmy 100 pytań na rozmowę kwalifikacyjną. Wyjaśniamy czego oczekuje rekruter, co ma na myśli zadając dane pytanie. Zawarliśmy przykładowe odpowiedzi oraz podpowiedzi jak nie odpowiadać.

Pełny kurs Rozmowa o Pracę

Otrzymasz ponad 100 omówionych pytań na rozmowę kwalifikacyjną. Materiały i filmy video z którymi przejdziesz cały proces przygotowania do rozmowy.

Idziesz na rozmowę o pracę?

Zwiększaj swoją szansę na karierę!!

google-site-verification: googlea7a6275828d10d1e.html